Kurucumuzun Mesajı

Değerli Dostlar,

Kuruluşumuzun 50. yılında, daha uzun yıllar siz değerli müşterilerimize çağdaş hizmetler sunabilmek amacıyla şirket yapımızda bazı köklü değişiklikler olmuştur.

Bu değişikliklerden ilki ortaklık yapımızda olmuştur. Şirket hisselerimizin büyük bir çoğunluğu, ikinci kuşak temsilcilere ve şirketimize uzun yıllar özverili emeklerini esirgemeyen bazı çalışanlarımıza devir olmuştur.
İkincisi, "Büyük Postane Cad. No: 68, Bahçekapı" adresinde 30 yıldır sizlere hizmet vermekte olan İstanbul Şubemiz, kardeş kuruluşumuz olan Plasmen A.Ş.'ye devredilip, TEM otoyolu üzerinde yer alan Atatürk Havalimanına 15 dakikalık mesafede bulunan, nakliye ve sevkiyatların kolaylıkla yapılabildiği, çağdaş bir iş merkezinin tüm niteliklerine sahip, dünyanın sayılı iş merkezlerinden biri olan Esenler – Tekstilkent Ticaret Merkezi'ndeki depomuza taşınmasıdır.

Üçüncü önemli değişikliğimiz e, tescili uzun yıllar önce yapılmış olmasına rağmen faaliyete geçmemiş olan ev tekstili markamız "Dişikuş"un faaliyete geçmesidir. Çok çeşitli renk ve desen seçenekleriyle, zevkli tasarımlarıyla bayilerimiz kanalıyla tüketicilerin hizmetine sunulmuştur. www.disikus.com.tr adresinde çeşitlerimizi bulabilirsiniz.

Bir diğer değişiklik de, uzun yıllar Plasmen A.Ş. bünyesinde üretilen plastik masa örtüsü üretiminin Atilla Mefruşat A.Ş. bünyesine geçmesiyle, şirketimiz bir sanayi kuruluşu olmuş ve KOBİ sıfatı almıştır. Bundan sonra da bu ürün grubumuzda ve ev tekstilinin diğer alanlarına olan yatırımlarımız ve yeniliklerimiz devam edecektir.

Ülkemizde tekstik sektörünün hasta olduğu ve Hindistan, Çin gibi işçilik gücünün çok ucuz olduğu ülkeler yüzünden sektörün yok olmaya yüz tuttuğu gibi bir genel kanı oluşmuştur. Biz şirket olarak bu düşünceye katılmıyoruz ve ülkemizin bu sektörde tecrübe, kalite ve jeopolitik konum gibi büyük avantajlarının olduğuna inanıyoruz. Bu inancımız doğrultusunda da ürettiğimiz ürünlerin ihracatları için emek harcamaya devam ediyoruz.

Ayrıca ülkemizin ve dünyanın şu an içinde bulunduğu ekonomik daralmayı kriz olarak değil, dünyada paranın el değiştirmesi olarak yorumluyoruz. Bu nedenle de sıkıntılı zamanların motivasyonumuzu düşürmesine izin vermeyip, yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.

"50 Yıl" bir insanın ömrü düşünüldüğünde uzun bir zaman dilimi olmasına rağmen şirketlerin ömrü için hiç de uzun değildi. 50 yıllık zaman içinde sizlerle iyi alışverişler yaptığımıza ve bundan sonra da bu alışverişlerimizin devam edeceğine inanıyoruz. Bu süre zarfında şirketimize olan inancınız için sonsuz teşekkürler ediyor ve bundan sonra da karşılıklı menfaatlerimizin devamını sağlayacak hayırlı alışverişler diliyoruz.

Saygı ve Sevgilerimle,
Atilla ÖZMEN